Artykuł sponsorowany

Elastyczne protezy zębów jako alternatywa dla protez akrylowych

Elastyczne protezy zębów jako alternatywa dla protez akrylowych

Moment założenia protez zębowych jest chwilą, w której w głowie pacjenta pojawia się mnóstwo pytań. Czy proteza będzie widoczna, czy wpłynie na wygląd twarzy, sposób mówienia i jedzenia? Osoby mające nosić protezę zastanawiają się także, czy będzie ona wygodna i nie wywoła reakcji alergicznej. Współczesna stomatologia wychodzi takim pacjentom naprzeciw. Prezentujemy protezy elastyczne – godną alternatywę dla protez akrylowych!

Czym różnią się protezy elastyczne od akrylowych?

Protezy elastyczne doskonale uzupełniają braki w uzębieniu. Mają wiele plusów w porównaniu ze standardowymi protezami akrylowymi. Wykonane są z plastycznego akronu, dzięki czemu są nie tylko wygodniejsze, ale też lepiej wyglądają. Tworzywo to nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Cechą charakterystyczną tych protez jest ich specyficzna budowa. Niemal nie pokrywają podniebienia, w związku z czym nie wpływają tak mocno na odczucie smaku spożywanych posiłków. Mocowane są na klamrach, co wpływa na ich większą stabilność w jamie ustnej. W nowoczesnym centrum stomatologicznym Platinum Dental w Bełchatowie można skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą Ci wybrać najlepszą protezę.

Plusy i minusy protez elastycznych

Tradycyjne protezy zębowe charakteryzują się dość długim czasem oswajania się pacjenta z nową sytuacją. Z uwagi na to, że protezy elastyczne lepiej dopasowują się do jamy ustnej, zwykle szybciej się do nich przyzwyczajamy. Są też znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż standardowe protezy akrylowe. Są miękkie i lekkie. Mają też jednak swoje wady. Można je wykonać tylko w przypadku częściowego braku zębów. Jeśli proteza ulegnie zniszczeniu, zazwyczaj nie da się jej naprawić. Często występują problemy z dostawieniem kolejnych zębów do protezy. Ponadto, wykonanie protez elastycznych jest bardziej czasochłonne – wymaga kilku wizyt w gabinecie. Pacjenci mogą także odczuć różnicę w cenie.

Podsumowując, decyzję o wyborze protezy elastycznej należy podjąć indywidualnie po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw. Z pewnością jest to interesująca alternatywa godna rozważenia. Taki sposób uzupełnienia braków w jamie ustnej jest polecany szczególnie pacjentom, którym zależy na wysokiej estetyce. Konieczne jest też zachowanie części własnego uzębienia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy